De Roze Filmdagen 2025
    Van woensdag 19 maart tot zondag 30 maart waren dit jaar de Roze Filmdagen. Het is het grootste en langstlopende filmfestival voor LGBTQ+ films in Nederland, en er worden arthousefilms, documentaires en short films uitgelicht gerelateerd aan LGBTQ+ onderwerpen die normaal gesproken niet de reguliere bioscopen getoond worden. De meer dan 140 films komen uit meer dan 40 landen en zijn gericht op een divers publiek.
Een onderdeel van het event is de prijsuitreiking. Jop Leuven, verantwoordelijk als regisseur voor zijn korte film ‘Marleen’, ging er met de prijs voor beste film van eigen bodem vandoor. Eveneens regisseur Steve Bache won met zin ‘No Dogs Allowed’ de publieksprijs voor beste feature film. Tot slot won filmmaker Deniz Arikan met ‘Not Built To Last’ de filmcompetitie van het afgelopen jaar met een fictiefilm.
    Iets gemist? Geen stress. Volgend jaar ben je meer dan welkom van 18 tot en met 29 maart 2026 voor de volgende editie. En daarmee kun je (weer) kennis maken met filmische cultuur die je minder snel ziet op reguliere televisie of platforms.